Home Bota Portugalia sh...

Portugalia shënon mbi 1 mijë raste me Covid, varianti indian me numrin më të lartë

7
0

Portugalia ka regjistruar 1,500 raste të reja me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se tre persona kanë humbur jetën.

Ndërkohë presioni mbi spitalet mbetet i menaxhueshëm, ndërsa në kujdes intensiv ndodhen të shtruar 100 pacientë.

Qeveria portugeze ndaloi udhëtimet brenda dhe jashtë Lisbonës në fundjavë.

Ekspertët kanë theksuar se varianti Delta është shqetësuar pasi janë shënuar raste të larta të të prekurve me këtë virus, me rreth 70%.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit