Home Bota Protesta e se...

Protesta e serbëve në Jarinjë, 20 persona në terren. Dështojnë 5 organizatat që u bashkuan

50
0

5 organizata serbe bënë thirrje për një protestë që ka mbledhur rreth 20 persona në afërsi të pikës kufitare Jarinje në territorin serb, duke e bërë një protestë të dështuar.

Protesta ishte thirrur ne mbështetje te serbëve të Kosovës. Gjatë kohës qe këta persona janë mbledhur janë dëgjuar këngë nacionaliste dhe parulla e flamuj me mesazhe nacionaliste serbe.

Pas përfundimit të protestës, Qendra Kombëtare për Menaxhimin e Kufirit, e cila kishte kërkuar nga qytetarët të shmangeshin pikat kufitare me Serbinë për lëvizje, ka konfirmuar se situata është normalizuar dhe këto pikë kalime kufitare mund të shfrytëzohen nga të gjithë qytetarët.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit