Home Bota Reshje dëbore...

Reshje dëbore dhe temperatura -10 gradë Celsius, anulohen flurimet në Britani

440
0

Britania po përjeton reshje të dendura bore, dhe temperaturat janë ulur ndjeshëm. E njëjta situatë është edhe në Skoci. Për këtë arsye, shumë fluturime janë anuluar, dhe pezulluar aktivitete sportive

Fluturimet janë pezulluar, pasi temperaturat në Mbretërinë e Bashkuar ranë në minus 10 gradë Celsius. Paralajmërimet e motit të shpërndara janë vendosur në të gjithë vendin, ndërkohë që edhe Aeroporti i

Glasgoë tha se kishte pezulluar përkohësisht të gjitha fluturimet për shkak të “dëborës jashtë të gjitha parashikimeve”.

Sinoptikanët paralajmërojnë se kushtet e borës mund të prekin disa rrugë dhe hekurudha, ndërkohë që ka një rrezik të shtuar të lëndimeve nga sipërfaqet e akullta. Temperaturat pritet të vazhdojnë të bien, me disa ngjarje sportive të anuluara mes reshjeve të borës dhe kushteve të akullit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit