Home Bota Shitet penda ...

Shitet penda më e shtrenjtë në botë

84
0

Një pendë tek e një zogu të zhdukur në Zelandën e Re, u shit në ankand për shifrën rekord të 28 mijë dollarëve. Penda e zogut Huia theu çdo pritshmëri. Zogu Huia konsiderohej i shenjtë nga populli maori. Sipas Muzeut të Zelandës së Re, ekzemplari i fundit i këtij zogu shënohet të ketë jetë parë në 1907, për ka të dhëna dhe për disa vite më vonë. Penda që u shit në ankand ishte në gjendje shumë të mirë dhe nuk shihej asnjë dëmtim nga insektet.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit