Home Bota Shqiptari kap...

Shqiptari kapet duke shpërndarë drogë nëpër rrugët e Italisë/ E tradhëtoi marka e veçantë e motorrit

3
0

Një 32-vjeçar me origjinë shqiptare u arrestua dje në Vigevano të Italisë nga oficerë policie, me rroba civile, të cilët kryen një shërbim kontrolli që synonte krahasimin e aktiviteteve të tregtimit të drogës gjatë kohës së aperitivit në rrugët e qendrës së qytetit.

Njeriu, i mbërritur në bordin e motorit të tij Harley Davidson, u vu re duke u endur me dyshim midis të rinjve që po arrinin në rrugët e jetës së natës së qytetit.

Sipas mediave italiane, nga kontrollet e kryera, agjentët zbuluan se ndaj tij kishte një në urdhër arresti të lëshuar nga zyra e prokurorisë së Pavias prillin e kaluar, që duhej të shlyente një dënim prej një viti e katër muaj burgim, përveç dënimit me para prej 600 eurosh, për krime të dëmtimit të rëndë dhe rezistencë ndaj një zyrtari publik.

Kështu që kontrolli u aktivizua, në shtëpinë e tij policët gjetën dhe sekuestruan 1.52 gram marihuanë, një llastik preciz dhe 40 doza kokainë të fshehur në një kapak, si dhe një sasi shtesë të së njëjtës substancë të fshehur në kuzhinë, për një total pesha prej 37,25 gram.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit