Alisson dëmtohet dhe mbetet jashtë fushave deri në fund të nëntorit

Liverpool ka konfirmuar se do të humbasë Alisson, portierin e tyre titullar brazilian, deri në fund të nëntorit për shkak të një dëmtimi.

Në ndeshjen e të shtunën e kaluar në fitoren 1-0 kundër Crystal Palace, lojtari u detyrua të largohej nga fusha në minutën e 79-të të ndeshjes, duke u zëvendësuar nga portieri i tretë debutues Vitezslav Jaros.

Një pengesë e keqe për Liverpool-in dhe veçanërisht Alisson, i cili do të humbasë disa ndeshje të rëndësishme që nga rikthimi nga pushimet ndërkombëtare.

Chelsea në shtëpi në Premier League, pastaj Leipzig në Champions League, pas së cilës Arsenali, Brighton dhe Bayer Leverkusen janë kthyer në Evropë. Rikthimi mund të jetë 24 nëntori, kur Liverpool do të udhëtojë drejt Southampton.