Australia fiton ndaj Danimarkës dhe kualifikohet, Franca mundet nga Tunizia por mbetet e para (VIDEO)

Franca dhe Australia kalojnë për në fazën tjetër të Kupës së Botës, ndërkohë që Danimarka eliminohet. Kampionë në fuqi janë mundur 0-1 nga Tunizia , por ky rezultat nuk ndikon aspak në renditje për ta, pasi mbeten në krye.

Khazri do të shënonte golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 58-të, me një goditje të lehtë në hyrjet të zonës. Gjithsesi fitorja do të ishte e pamjaftueshme, pasi në fazën tjetër do të kalojë Australia, që mori një fitore minimale 1-0 ndaj Danimarkës.

Leckie do të realizonte golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 60-të, me një veprim të bukur në zonë. Australia administroi rezultatin deri në fund duke marrë një kualifikim të madh.