Barcelona ndalet ndaj Sociedad, Messi kënaqet me një asist (VIDEO)

Barcelona më në fund ndalet në La Liga. Skuadra katalanse nuk ka mundur që të shkojë më shumë se një barazim 2-2 në tranfertën delikate ndaj Real Sociedad.

Ekipi i Valverdes e nisi mjaft keq ndeshjen duke u gjendur në disavantazh pas 12 minutash. Në minutën e 11-të, Sergio Busquets e tepron me mbajtjen e një prej kundërshtarëve, teksa arbitri akordoi penallti. Nga pika e bardhë, Mikel Oyarzabal nuk fal, duke mposhtur portierin Ter Stegen.

Në minutën e 38-të, Llorente gabon duke i dhënë mundësinë Suarez që të organizohej shumë shpejt në kundërsulm. Uruguaiani pasoi të Griezmann, i cili realizoi me një parabël të bukur duke arritur që të mposhtë portierin vendas. Francezi nuk festoi për shkak se ka luajtur më parë te Sociedad, duke e respektuar.

Në fraksionin e dytë, Barcelona shënoi edhe golin e dytë me Luis Suarez, i cili mori një asist nga Messi, por kjo nuk mjaftoi për të marrë 3 pikë. Në minutën e 62-të, Aleksander Isak përfitoi nga një grushtim i gabuar i Ter Stegen, duke vendosur baraspeshën. Barcelona mbetet në krye me një pikë më pak, por mund të kalohet nga Reali nëse fiton ndaj Valencias. /R.Lika-Koha Jone/