Juventus shmang humbjen ndaj Salernitanës, por sfida mbyllet mes polemikash (VIDEO)

Juventus ka arritur që të shmangë humbjen ndaj Salernitanës, por sfida është mbyllur me shumë polemika, pasi ekipi torinez do të shënonte dhe golin e tretë. Ndeshja u mbyll në shifrat 2-2.

Antonio Candreva zhbllokoi ndeshjen që në minutën e 18-të, pas një kundërsulmi të shpejt. Salernitana nuk u ndal këtu, pasi në minutën e pestë të shtesës, miqtë do të fitonin një penallti që do të kthehej në gol nga Piatek.

Në pjesën e dytë Juventus do të reagonte menjëherë duke gjetur golin e parë me Bremer që do të shënonte një super gol me kokë. Në fundin e ndeshjes do të kishte emocione të tjera me Juventus që gjeti barazimin me Bonuccin, i cili gaboi fillimisht me penallti, por shënoi pas pritjes së portierit.

Në fundin e shtesës, Milik shënoi me kokë, por më pas u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë. Arbitri ndërhyn duke parë aksionin e golit me VAR dhe më pas e anuloi për shkak të një pozicioni jashtë loje të Bonuccit, i cili në fakt nuk e preku topin. /R.Lika-Koha Jonë/