Luftë në sfidën Shqipëri-Poloni, por pjesa e parë mbyllet pa gola

Pjesa e parë e sfidës Shqipëri-Poloni është mbyllur barazim pa gola në “Air Albania”, edhe pse aksionet nuk munguan..

Pjesa e parë mbyllet pa gola

45’+1’ Mbyllet pjesa e parë në barazim pa gola.

45’ Jepet 1 minutë shtesë.

44’ Levandovski kombinon me Zielinskin në hyrje të zonës, mbrojtja kuqezi nuk lejon goditjen drejt portës duke mbajtur larg dyshen e rrezikshme polake me Ramadanin i cili largon.

42’ Sugjerim për Levandovskin në thellësi, Kumbulla kontrollon gjithçka me lehtësi dhe merr duartrokitjet e publikut.

39’ Nuk vonon shumë kartoni i verdhë për Buksa pas një faulli në luftë në ajër kundër Kumbullës.

38’ Nervozizëm mes Kumbullës dhe Buksa pasi sulmuesi ndalohet nga mbrojtësi shqiptar.

34’ I pari që ndëshkohet me të verdhë në këtë sfidë është Ismajli, pas një faulli ndaj Levandovskit.

31’ Top i gjatë në zonë për Manajn, por ky i fundit nuk kontrollon në kohë për të gjuajtur dhe mbrojtja polake largon rrezikun.

30’ Zielinski provon një goditje nga distanca, sfera përfundon në duart e Berishës.

29’ Buksa i ikën Ismajlit nga e majta dhe nis një harkim në zonë për Levandovskin. Ky i fundit gjuan direkt por bllokohet nga Kumbulla.

24’ Aksion me shumë pasime i Shqipërisë që mundohet të gjejë të çarën për të tentuar portën, në fund është Bare i cili gjuan nga distanca por duke çuar sferën shumë lart mbi traversë.

22’ Harkim nga e majta e sulmit polak, topi i lartë në zonë kontrollohet nga dalja e sigurt e Berishës.

17’ Polakët marrin kontrollin e manovrës, por nuk arrijnë të çajnë mbrojtjen e ngjeshur të kuqezinjve duke qëndruar larg zonës së Berishës.

14’ Tre goditje këndi radhazi për polakët, te e treta topi shkon te Buksa i cili në zonën e vogël gjuan por çon sferën mbi traversë.

11’ Roshi shpërthen në të djathtën, por topi i tij në qendër ndalet nga mbrojtja.

9’ Ramadani vjedh topin në gjysmëfushën kundërshtare dhe e çon te Manaj. Ky i fundit nuk pason te Uzuni por tenton vetë. Sfera devijohet dhe shkon te Uzuni por Kryçoviak kthehet dhe largon sferën. Më pas është Ramadani i cili gjuan nga jashtë zonës por fluturon sferën mbi traversë.

14’ Tre goditje këndi radhazi për polakët, te e treta topi shkon te Buksa i cili në zonën e vogël gjuan në por çon sferën mbi traversë.

6’ Insistojnë polakët në këto minuta, duke qenë pranë zonës me disa ndërhyje që bëjnë polakët të kërkojnë ndërhyrjen e VAR, por gjyqtari bën shenjë që loja të vazhdojë.

4’ Puçarz nis një harkim nga e majta në shtyllën e dytë, topi kthehet në qendër, por sfera largohet nga mbrojtja.

1′ Nis dueli në “Air Albania”.