Home Bota Sulm me armë ...

Sulm me armë në Teksas, plagosen 13 persona, 2 prej tyre në gjendje kritike

7
0

SHBA

Një sulm me armë ka ndodhur në Austin të Teksasit mëngjesin e së shtunës. 13 persona janë plagosur, 2 prej të cilëve në gjendje kritike për jetën.

6 prej tyre janë dërguar në spital dhe 4 të tjerë për trajtim mjekësor.

Autori është në arrati, por Policia ka dhënë një përshkrim të tij dhe i ka kërkuar qytetarëve të qëndrojnë larg vendngjarjes.

Nga ana tjetër dyshohet që një bandë të jetë e përfshirë në këtë ngjarje, por motivet janë ende të paqarta.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit