Home Bota Tërmetet me 2...

Tërmetet me 28 mijë viktima, 12 të arrestuar në Turqi

94
0

Të paktën 6.000 ndërtesa janë shembur pas tërmetit 7.8 ballësh që goditi Turqinë dhe Sirinë më 6 shkurt.

Policia turke ka arrestuar 12 persona lidhur me shembjen e ndërtesave në provincat juglindore të Gaziantepit dhe Sanliurfës, pas tërmeteve të fuqishme që goditën Turqinë dhe Sirinë.

Në mesin e të arrestuarve ka edhe kontraktorë. Nga ky tërmet kanë vdekur mbi 28.000 persona, dhe kjo ngjarje ka nxitur zemërimin e publikut lidhur me kualitetin e dobët të ndërtimit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit