Home Bota Tifozët turq ...

Tifozët turq hedhin mijëra lodra në fushë për fëmijët e prekur nga tërmeti (VIDEO)

48
0

Tifozët e klubit turk të futbollit Besiktas mbushën fushën ku po luhej ndeshja me Antalyaspor me mijëra lodra në shenjë solidariteti për fëmijët që u prekën nga tërmetet shkatërruese në Turqi. “Vodafone Park” ishte i mbushur me 40,000 tifozë, shumë prej të cilëve iu përgjigjën kërkesës së klubit për të sjellë lodra në stadium. Ndeshja ishte shtyrë nga nëntori i vitit që shkoi për shkak të një sulmi terrorist në rrugën historike “Istiklal” të Stambollit.

Loja u ndërpre fiks në orën 4:17 për të kujtuar tërmetin shkatërrues që goditi rajonin jugor të Turqisë tre javë më parë. Tifozët hodhën mijëra lodra prej pellushi në fushë si një gjest mbështetjeje për fëmijët e prekur nga fatkeqësia.

Para fillimit, tifozët gjithashtu bënë homazhe për më shumë se 50,000 viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri. Disa lojtarë shpërthyen në lot gjatë ceremonisë.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit