Home Bota Tjetër natë a...

Tjetër natë ankthi për Greqinë, vatrat e zjarrit vijojnë aktive

27
0

Vatrat e zjarrit vijojnë aktive dhe puna e zjarrfikësve vijon e pandërprerë. Një tjetër natë ankthi në shumë zona të Greqisë. Numri i vatrave të zjarrit në 24 orët e fundit ka qenë mbi 70. Frontet më kritike të zjarrit, për momentin, ndodhen në Andros, ku flakët po favorizohen nga era, Evros dhe Rodop ku janë dërguar njoftime evakuimi. Beteja me flakët vijon nga forcat e Zjarrfikësve në Evros, Parnitha dhe Beotia.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit