Home Bota Trump flet pë...

Trump flet për vd*kjen e Navalnyt në burg, nuk i hedh asnjë faj Putinit

326
0

Donald Trump ka bërë reagimin e tij të parë publik mbi vdekjen e liderit të opozitës ruse Alexei Navalny, i cili ishte në burg. “Vdekja e papritur e Alexei Navalny më ka bërë gjithnjë e më të vetëdijshëm për atë që po ndodh në vendin tonë”, shkruan Trump, i cili vdekjen e Navalny e paralelizon me problemet politike. Presidenti i SHBA-së, Joe Biden fajësoi drejtpërdrejt Putinin për vdekjen e Navalny-t, ndërsa Kremlini ka mohuar përfshirjen në vdekjen e tij dhe tha se pretendimet perëndimore se Putin ishte përgjegjës ishin të papranueshme.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit