Home Bota U kap duke u ...

U kap duke u puthur asistenten e tij, jep dorëheqjen sekretari i Shëndetësisë në Britani

28
0

Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij pasi u filmua duke u puthur me asistenten e tij, Gina Colangelo.

Pas publikimit të pamjeve ku Hancock, shihet në momente intime me sekretaren, fillimisht zgjodhi të kërkonte falje, veprim i cili u pranua dhe nga Kryeministri Boris Johnson.

Por mesa duket  veprimi i tij, i cili bëri bujë në mediat ndërkombëtare e ka vënë me ‘shpatulla pas muri’, ku dhe është detyruar të jap dorëheqjen.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit