Home Bota Ulen rastet e...

Ulen rastet e reja, vetëm 1 vdekje nga COVID në Maqedoninë e Veriut

4
0

Kanë shënuar rënie të ndjeshme shifrat e infektimeve dhe viktimave nga koronavirusi edhe në Maqedoninë e Veriut.

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut sipas janë kryer 2466 teste, nga të cilat 5 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Përkatësisht rastet e reja janë regjistruar Shkup-3, Kumanovë-1 dhe Tetovë-1.

Ndërkohë sipas autoriteteve shëndetësore janë regjistruar edhe 8 pacientë të shëruar. 2 nga Shkupi, 2 nga Tetova, Kërçovë-1, Gjevgjeli-1, Vallandov-1 dhe Demir Hisar një rast. Nga ana tjetër në këto 24 orë ka ndërruar jetë vetëm një pacientë nga Kërçova, i moshës 39 vjeçe.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit