Home Bota VIDEO/ Tërmet...

VIDEO/ Tërmetet e sotme në Turqi, 3 viktima dhe 213 të plagosur

142
0

Mbrëmjen e sotme Turqia është goditur nga një tërmet i fortë me magnitudë 6.4 ballë i shkallës rihter. Të paktën tre persona kanë humbur jetën, dhe 213 të tjerë janë plagosur. Pamjet e shpërndara në internet, tregojnë momentin kur njerëzit vrapojnë të frikësuar për të shpëtuar, ndërsa vetëm pak sekonda më pas shembet ndërsa pas tyre.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit