Home Bota Vrasja e 20 v...

Vrasja e 20 vjeçares, mediet greke: Autorët flisnin shqip

8
0

Dalin detaje të reja nga vrasja e nënës 20 vjeçare, në lagjen Glyka Nera, Athinë, Greqi, më 11 maj.

Sipas informacionit më të fundit sipas medieve greke, bashkëshorti 33 vjeçar i Karolinas, duket se ka identifikuar  gjuhën shqipe, duke dëgjuar fjalët e pakta të tre autorëve që sulmuan dhe vranë gruan e tij.

Babis Anagnostopoulos në natën e 11 majit ishte i lidhur në karrige me shirit izolues në sy dhe gojë, si pasojë ka parë shumë pak gjëra.

Por ai dëgjoi disa biseda të shkëmbyera nga të huajt që vranë gruan e tij dhe e kërcënuan atë dhe fëmijën e tij.

Policia e sigurisë e nënshtroi atë në një lloj ekzaminimi akustik të gjuhëve të ndryshme. Burri 33-vjeçar dëgjoi fjalë të ndryshme në gjuhën shqipe dhe gjeorgjiane, madje edhe në dialektet rome, me informacionet e fundit që  informojnë se fjalët që dëgjoi  33 vjeçari përputheshin me gjuhën  shqipe.

Gjithashtu policia ka gjetur në banesën e 20 vjeçares  gjurmët e këpucëve të njërit prej autorëve.

“Kjo do të thotë që ne e dimë madhësinë e këpucëve të njërit prej autorëve. Nëse nesër kemi një të dyshuar me një madhësi të vogël këpucësh, kjo do të thotë se nuk ishte gjurma e tij,” tha  oficeri i policisë.

https://www.zougla.gr/greece/article/nea-stixia-gia-tous-dolofonous-tis-karolain

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit