Home Bota Vuçiç u përgj...

Vuçiç u përgjigjet sulmeve: “Jam krenar për babanë tim, do ta shpëtojmë Serbinë”

45
0

Presidenti Aleksandar Vuçiç publikoi një video me babain e tij Andjelko, duke iu përgjigjur sulmeve brutale që nisën fushatën për zgjedhjet e ardhshme.
“Kur shpalla zgjedhjet, kërkova nga të gjithë aktorët politikë që të jenë të drejtë. Fatkeqësisht, fushata filloi me ofendime brutale, të tilla që nuk i kemi parë me dekada,” tha Vuçiç.

Siç tha ai, një fushatë e tillë nuk është parë prej vitesh, jo vetëm në vendin tonë, por edhe më gjerë.

“Ata politikanë që u përpoqën të sulmojnë familjen Vuçiq përmes mediave të tyre nuk sulmuan vetëm nënën time, babain tim, mua… Ata sulmuan çdo familje në Serbi, duan shkatërrimin e familjeve tona, duan shkatërrimin e vendit tonë. “tha ai.

Vuçiç ka kujtuar se kanë shkruar se ai ka mohuar që njëfarë Fahri Musliu të jetë babai i tij, duke dashur të thotë se ai në të vërtetë është.

“Jam krenare me babin tim eshte shume me i mire se une dhe kam mesuar shume prej tij.Ju them edhe njehere babai im eshte Andjelko e dua pafundesisht do ta shpetojme vendin nga ju do te shpetojme Të gjitha familjet në Serbi, ne do ta shpëtojmë Serbinë nga ju të papërgjegjshëm, nga ju të përndjekurve, nga ju që do të shkatërroni gjithçka që ka bërë ky vend”, tha Vuçiç.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit