Home Bota Vuçiç përplas...

Vuçiç përplaset fizikisht me liderin e opozitës, Jeremiç, shkak Kosova e Shqipëria

8
0

Një situatë e pazakontë ka ndodhur në politikën serbe. Presidenti Aleksandër Vuçiç, pothuajse është përplasur fizikisht me liderin e opozitës, Vuk Jeremiç. Duket se shkak për konfliktin e tyre prej disa muajsh, janë çështje si Kosova dhe Shqipëria.

Siç shihet në foton e mëposhtme, presidenti ka përveshur mëngët dhe është gati të sulmojë liderin e opozitës, konflikt që ka ndodhur në presidencë. Për mediat vendase, Jereimiç ka deklaruar se përballja me Vuçiç ka qenë vërtetë e pakëndshme.

“Presidenti zbriti nga zyra e tij dhe po dridhej i tëri. Ishte një situatë e pakëndshme edhe për forcat e sigurisë. Vuçiç filloi të bërtiste, duke thënë “hajde më rrihni”. Por në ato momente truprojat e tij e neutralizuan. E ftova të dilte jashtë por nuk guxoi. Na mallkoi, ofendoi dhe na kërcënoi. Më tha se jam hajdut”, tha Jeremiç.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit