Home Bota Zgjedhjet në ...

Zgjedhjet në Gjermani, SPD kryeson me 25% e ndjekur nga CDU me 22%

116
0

Sondazhet për zgjedhjet në Gjermani vazhdojnë t’i kryesojnë socialdemokratët SPD e Olaf Scholz me 25% të votave.

ZDF shkruan se pas SPD, është unioni i CDU-CSU më 23% të votave, i drejtuar tashmë nga Armin Laschet.

Në vend të tretë me 16% të votave janë të gjelbërit, ndërsa pas tyre janë AFD si dhe EFP me nga 11% të votave.

Në dy vendet e fundit përkatësisht me 9% dhe 6% të votave janë Andere si dhe Të Majtët

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit