Home Bota Zjarri i pamë...

Zjarri i pamëshirshëm në zonën turistike të Turqisë, gjendja e pabesueshme (VIDEO)

34
0

Dikur një nga vendet më të bukura, por sot zona e Manavgatit në Antalya është kthyer në një masiv gri hiri për shkak të zjarreve që prekën një pjesë të Turqisë. Zjarri vijon prej nëntë ditësh në Antalya, ndërsa përpjekjet për të kontrolluar zjarrin në pyll, i cili filloi mesditën e 28 korrikut në 4 pika të ndryshme në Manavgat vazhdon. Miliona pisha dhe fidanë të tjera u dëmtuan nga zjarri që preku shumë lagje.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit