Artan Hoxha: Meta dhe Kryemadhi mund të arrestohen në çdo çast, pasi SPAK…

Gazetari Artan Hoxha, thotë se kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe deputetja Monika Kryemadhi mund të arrestohen në çdo çast. Ai thotë se nuk do të habitej që në çdo moment SPAK të paraqitej në Gjykatën e Posaçme Anikorrupsion për të kërkuar një masë sigurie ndaj tyre, pasi hetimet kanë ecur në Prokurorinë e Posaçme.

“Kemi dy çështje që janë për zonjën Kryemadhi dhe një çështje që është për zotin Meta. Secila nga çështjet ka ecur goxha, nuk do të habitesha në çdo moment që SPAK do të paraqitej në Gjykatën e Posaçme për të kërkuar një masë sigurie.

Zoti Meta e di këtë gjë dhe këtë shpërthimin e menjëhershëm të zotit Meta, ai nuk e ka fshehur, e ka thënë qartazi dhe në daljet publike, sidomos për çështjen CEZ-DIA ai i ka përmendur me emër dëshmitarët kyç që ka SPAK për çështjen CEZ DIA.

Ka përmendur juristin Karaj, drejtorin ekzekutiv të DIA-s, ish-kryetar i FRESSH, i LRI, njeri i afërt për shumë kohë i zotit Meta, Elvis Mata, edhe emrin e ish-bashkëshortes së Kastriot Ismailajt. Ndërkohë për zotin Ismailaj prokuroria ka tentuar disa herë për ta bërë bashkëpunëtor, por ai nuk ka pranuar sepse po e bënte burgun deri në fund”, tha Hoxha.

SHKARKO APP