Sulmi terrorist ndaj Top Channel, Rrumbullaku: Hetimet vijojnë me intensitet

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku tha se hetimet vijojnë me intensitet për ngjarjen e rëndë të sulmit ndaj Top Channel.

Sulmi ndaj Top Channel vijon të jetë ende i pazbardhur, edhe pse nesër më 27 prill bëhet një muaj nga ngjarja e rëndë. ”Po vijojmë hetimet me intensitet”.

26 plumba u derdhën ndaj një medie kombëtare orët e para të 27 marsit, ndërsa mbeti i vrarë roja i sigurisë, Pal Kola.

Nga analizimi i provave dhe puna hetimore e kryer nga policia dhe prokuroria e kryeqytetit nuk është shkuar drejt një emri konkret si autor i dyshuar.

SHKARKO APP