Rajoni | Gazeta Koha Jone

Rajoni

Home Rajoni

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi do të mbahen më 11 qershor

0
Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentar...

Gjermani: Ende rreziqe për furnizimin me gaz gjatë dimrit

0
Megjithëse depot e gazit janë të mbushura mirë, Agjencia Federale e Energjisë mendon se ka ende rreziqe për furnizimin me ene...

Kurti takohet me Borrell në Bruskel: Politika duhet të ketë vlera

0
“Politika duhet të ketë vlera”. Kjo është fraza që dëgjohet t’i thotë kryeministri Albin Kurti, përfaqësuesit të lartë të Bas...

“Serbia nxit përçaje”, Osmani: Duhet një traktat me Shqipërinë që të mbrohemi në rast rreziku

0
Këtë të hënë, presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj, nddhet në Kosovë, në kuadër të vizitës së parë zyrtare që pas marrjes së ...

Sulmi në selinë e KQZ në veri, një muaj paraburgim për ish-policin serb. Dyshohet për vepër terroriste

0
Këtë të hënë Gjykata Themelore e Prishtinës caktoi masën e një muaji paraburgim për ish-policin serb të Kosovës, Dejan Pantiç...

Moti i keq përfshinë edhe Greqinë, stuhi të forta në disa qytete (VIDEO)

0
Moti i keq ka mburritur edhe në Greqi. Mediat e vendit fqinj bëjnë me dije se reshje të shumta shiu dhe breshëri kanë prekur ...

Tensionet në veri të Kosovës, ministri Sveçla: Një minoren është sulmuar

0
Situata në veriun e Kosovës, sa vjen dhe përkeqësohet. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, thotë se një fëmijë i m...

”Josep Borrell e ndryshoi deklaratën”, Albin Kurti: Jo marrëveshje, por dakordim me Serbinë

0
Nga seanca plenare në Kuvend, kryeministri Edi Rama foli për marrëveshjen në Bruksel për çështjen e targave. Kurti ka thënë s...

Kurti nuk erdhi në Tiranë, nënkryetarja e PDK-së: Qasja idhnake karrshi Ramës dëmton Kosovën

0
Mungesa e kryeministrit Albin Kurti në takimin e Tiranës, por edhe të ndonjë zytari nga qeveria në kuadër të procesit të Berl...

Mitsotakis takim me Netanyahun: Keni mbështetjen tonë!

0
Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis takoi presidentin e Izraelit, Benjamin Netanyahu në Tel Aviv paraditen e sotme. Neta...