Teknologji | Gazeta Koha Jone

Teknologji

Home Teknologji

Kur fshesa elektrike përgjon bisedat familjare!

0
-Botuar në radion shterore gjermane DW- Nuk është sekret që kompania Amazon ka një sërë të dhënash për klientët, të mbledh...

Historike/Shkencetarët zbulojnë pas 50 vitesh energji për njerëzit nga “shkrirja berthamore”

0
Shkencëtarët amerikanë kanë njoftuar realizimin e asaj që njihet si “shkrirja bërthamore”. Për herë të parë në histori, një r...

“Kumbari i inteligjencës artificiale” largohet nga Google, paralajmëron për rreziqet nga teknologjia

0
"Zëri i Amerikës"- Alarmimi për inteligjencën artificiale po ndjehet kudo në epokën pas programit ChatGPT dhe shprehet mad...

Apple në prag të momentit historik

0
Gjiganti i teknologjosë Apple është në prag të një tjetër momenti të rëndësishëm historik. Prodhuesi i iPhone është pranë arr...

“Zëri i Amerikës”: NASA publikon fotot e plota të marra nga teleskopi më i fuqishëm hapësinor

0
Agjencia Hapësinore amerikane (NASA) publikoi sot grupin e plotë të fotografive të para me ngjyrë, të realizuara nga teleskop...

5 shkaqet pse telefoni juaj nxehet dhe sekretet si ta shmangni këtë

0
Ju ndodh që celulari juaj të fiket papritmas gjatë kohës që ju e përdorni? Po të merrni celularin për të bërë një telefonatë ...

Një “botë aliene ujore” – një planet i mbuluar plotësisht nga…/ NASA bën zbulimin e pazakontë

0
Astronomët kanë zbuluar diçka që ata e kanë quajtur një “botë aliene ujore” – një planet i mbuluar plotësisht nga oqeani. I g...

VOA: Zyrtarët e Pentagonit nuk përjashtonin asgjë, madje as UFO-t në “objektet e paidentifikuar”

0
Një avion luftarak amerikan rrëzoi një “objekt të paidentifikuar” mbi liqenin Huron të dielën me urdhër të presidentit Joe Bi...

150 aplikacionet e dëmshme që duhet t’i fshini menjëherë nga telefoni

0
Pavarësisht se çfarë pajisje po përdorni, duhet të jeni në vëzhgim për mashtrimet. Çdo email që merrni, mesazh që ju dërgon d...

Zgjidhni këto dy enigma dhe mund të punoni në Google nëse dëshironi

0
Kudo në rrjet po përflitet se mes intervistave të gjata dhe CV-ve, çdo punonjës i mundshëm që do të fillojë punë në Google, d...