Prag protesta, Agron Gjekmarkaj: Ne sot jemi kundër padrejtësisë, jo kundër drejtësisë. Të lirohet Berisha

Nënkryetari i PD-së Agron Gjekmarkaj, duke folur në prag të protestës që do të mbahet për pak minuta para Kryeministrisë, tha se kjo është një protestë kundër çdo padrejtësie që qeveria ka bërë ndaj shqiptarëve. Gjekmarkaj tha edhe se kjo protestë organizohet edhe për lirimin e kreut të PD-së, Sali Berisha, për të cilin tha se po mbahet me një masë arresti, pa prova dhe fakte, dhe me një proces që nisi me shkelje të Kushtetutës. “Përtej motiveve, çdokush duhet të hetohet,por çdokush ka të drejtën e një procesi të lirë dhe të ndershëm. Ne jemi kundër padrejtësisë në protestën e sotme, jo kundër drejtësisë”, tha Gjekmarkaj.

 

SHKARKO APP