Protesta e PD-së në foto, në shesh edhe Rudina Hajdari

“Të bashkuar në betejë”, me këtë slogan po mbahet protesta e PD-së para Kryeministrisë, ku pjesë janë edhe partitë aleate. Protestuesit kërkojnë krijimin e një qeverie teknike si garanci për zgjedhje të lira dhe lirimin e Sali Berishës. Në shesh është edhe ish-deputetja e PD-së, Rudina Hajdari, e cila ka dalë hapur kundër kandidaturës së Sali Berishës për kryeministër në zgjedhjet e 2025.

SHKARKO APP