EURO 2024/ Rikthehet baraspesha dhe shuhet festa çeke, një autogol ngre në festë portugezët

Portugalia përballet me Çekinë, në ndeshjen e vlefshme për Grupin F, në Euro 2024.

Luzitanët, shihen si një nga favoritët për të marrë trofeun dhe do të kërkojnë ta nisin rrugëtimin me fitore.

69’- Barazon Portugalia 1-1! Zgjat pak festa e çekëve. Hranac shkakton autogol, pasi i përplaset në këmbë një top nga portieri Stanek.

62’- Gooool Çekia 0-1! Provod me një gjuajtje të fortë nga jashtë zone, ia del të shënojë, duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij. Costa nuk e pret dot.

SHKARKO APP