Ronaldo në krye, ja formacionet zyrtare të sfidës Portugali-Republikë Çeke

Portugalia dhe Republika Çeke do ndeshen në takimin e fundit të fazës së parë në grupe të Europianit, me të dyja skuadrat që futen në fushë për tre pikët.

Ronaldo do jetë në krye të sulmit të portugezëve krahë Rafa Leaos, për t’i udhëhequr ata drejt titullit të dytë Europian, në të cilën shihen si favoritë.

Çekët kërkojnë të surprizojnë pretendentët dhe të hynë në fushë për fitore.

FORMACIONET ZYRTARE:

Portugali: Costa, Dias, Pepe, Dalot, Cancelo, Mendes, Vitinha, Fernandes, Silva, Leao, Ronaldo.

Çeki: Stanek, Krejci, Hranac, Holes, Coufal, Doudera, Provod, Soucek, Sulc, Kuchta, Schik.

SHKARKO APP