50 ditë në terapi intensive, Manastirliu: Foshnja fiton betejën me jetën

Një lajm i mirë vjen nga materniteti ”Mbretëresha Geraldinë”. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thtoë se pas 50 ditësh ”luftë” në terapinë intensive, bebi Enxhi që lindi në javën e 27, vetëm 1000 gr, ka arritur të fitojë betejën me jetën. Përmes një postimi në Facebook, ministrja e Shëndetësisë shkruan se kjo është arritur fal punës dhe përkushtimit të ekipit të mjekëve dhe infermierëve të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”.

SHKARKO APP