Berisha uron festën e Kurban Bajramit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Kurban Bajramit.

“Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta.

Mirënjohjen më të pakufishme ndaj jush qëndrestare dhe qëndrestare të lirisë, shpresës dhe guximit.

Në emër tuaj, në emër të PD, më së pari dua të uroj besimtarët myslimanë kudo që janë sot, në Shqipëri dhe jashtë saj në këtë natë të shenjtë të Kurban Bajramit.

Nga zemra uroj të gjithë ata dhe çdo shqiptar që çdo sakrificë të pranohet nga i gjithëfuqishmi dhe t’u kthehet në mirësi për vete, familjen dhe vendin e tyre”, deklaroi Berisha.

SHKARKO APP