FOTO/ Spektakël në ceremoninë hapëse të ”Euro 2024”, trofeu u vendos në fushë nga Jurgen Klinsmann

4 vite prije, dhe sot Europiani i Futbollit mori jetë. Me një ceremonie madhështore, në “Allianz Arena” në Munich ka marrë jetë ”Euro 2024”. Ceremonia hapëse përpara ndeshjes së parë mes Gjermanisë dhe Skocisë nisi 30 minuta përpara duelit që mori jetë në 21:00. Trofeu u vendos në fushë nga Jurgen Klinsmann, legjenda e gjallë e futbollit gjerman që në 1996 ka fituar trofeun e Europianit. Kujtojmë se Klinsmann ka ngritur edhe Kupën e Botës në 1990.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gazeta Koha Jonë (@gazetakohajone)

SHKARKO APP