FOTOLAJM / Manifestimi pro Ukrainës, Veliaj i mban çadrën e shiut ambasadores franceze

Teksa në Tiranë u mbajt një manifestim pro-Ukrainës, vëmendja tërhoqi gjesti i kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj. Si një xhentëlmen, Veliaj i mbajti çadrën e ambasadores franceze Catherine Suard në Shqipëri në momentin kur ajo po shprehte solidaritetin e Francës me Ukrainën në këtë kohë të vështirë.
Manifestimi u organizua nga Bashkia Tiranë për të shprehur mbështetjen dhe solidaritetin ndaj Ukrainës.

SHKARKO APP