Ish-kreu i Policisë përkujton 4 policët e vrarë ne masakrën e Durrësit. Ja çfarë shkruan Prençi

Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ahmet Prençi, ka përkujtuar sot 4 policët e vrarë në masakrën e Durrësit në 7 gusht të vitit 2009.

Në gusht të vitit 2009 gjatë operacionit për kapjen e Dritan Dajtit, mbetën të vrarë 4 efektivë policie, Fatos Xhani, Kastriot Feskaj, Sajmir Duçkollari dhe Altin Dizdari.

Ndërkohë që qeveria shqiptare i ka harruar, ka qenë ish-kreu i Policisë ai që i ka kujtuar këta 4 heronj.

Ja çfarë shkruan Prençi:

SHKARKO APP