Kuqezinjtë pankartë me spec ndaj Spanjës: Pilaf me grosh…

Vetëm pak orë na ndajnë nga ndeshja që do të vendosë vazhdimin e garës për Shqipërinë në Euro 2024 dhe Dyseldorfi është veshur kuqezi. Tifozët kanë nisur marshimin drejt stadiumit të Merkur Spiel-Arena, ku nuk kanë munguar as pankartat me shumë spec.

Në këtë Euro 2024 tifozët shqiptarë pushtuan rrjetin për numrin dhe marrëdhëniet e mira që patën me tifozët kundërshtarë. Ndeshja Shqipëri-Spanjë është ndeshja e fundit e grupit B për kombëtaren në fazën e parë.

Në orën 21.00 do të luhet dhe ndeshja Itali Kroaci. Ndeshjet janë vendimtare për kualifikimin e4 skuadrës së dytë në Kampionatin Europian, pasi Spanja e ka kaluar tashmë grupin.

SHKARKO APP