Lëkundje tërmeti në Greqi, ndihet edhe në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë i shkallës rihter është regjistruar në Greqi mesditën e sotme dhe është ndjerë në jug të vendit tonë.

Epiqendra e tërmetit ishte në veriperëndim të Greqisë, 13 km në veri të Filiates.

Sikurse raportohet paraprakisht, tërmeti është ndjerë në Sarandë dhe Delvinë.

SHKARKO APP