Moti 3 tetor 2018, ja parashikimi i kohës

Vijon prezenca e vranësirave të shpeshta me kthjellime të shkurtra gjatë paradites në të gjithë vendin.

Pas mesditës pritet shtim i vranësirave në territor ndërsa shira të dobët priten në zona të izoluara të Jugut dhe Qendrës së territorit shqiptar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ruajnë vlera thuajse konstante në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 6-28°C.

Era do fryjë mesatare deri e fortë në Veriperëndim, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor.

SHKARKO APP