PD mbledh për herë të parë Kryesinë pasi Berisha mori vulën, do diskutohet edhe për datën e protestës

Partia Demokratike do të mbledhë për herë të parë Kryesinë, pasi Sali Berisha mori vulën dhe logon pas vendimit të Gjykatës së Apelit.

Burimet mediatike bëjnë me dije se do të diskutohen emrat e drejtuesve politikë, po ashtu edhe një protestë e mundshme që mund të mbahet në muajin korrik.

Nëse do të zhvillohet apo jo protesta, do të vendoset gjatë mbledhjes së Kryesisë së PD që do të mbahet ditën e sotme.

SHKARKO APP