Presidenti Meta dekretoi gjyqtaren Arbena Ahmeti në Gjykatën e Lartë, reagon Soreca

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur emërimin e anëtarit të 10-të të Gjykatës së Lartë.

Me një postim në “Twitter”, ai thotë se tashmë me emërimin e gjyqtares Arbena Ahmeti nga Presidenti Ilir Meta, është arritur kuorumi i duhur për këtë Gjykatë dhe shton se ky është një tjetër hap i rëndësishëm në konsolidimin e Reformës në Drejtësi.

Postimi i Luigi Sorecës:

Mirëpritëm emërimin nga Presidenti Ilir Meta të anëtarit të 10-ë të Gjykatës së Lartë, e cila tashmë ka arritur kuorumin për emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushteutuese. Ky është një tjetër hap i rëndësishëm në konsolidimin e Reformës në Drejtësi.
Mirëpresim takimin e sotëm nga Pres.@ilirmetazyrtare anëtarit të 10-të të Gjykatës së Lartë, e cila tashmë ka arritur kuorumin për emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Ky është një tjetër hap i rëndësishëm në konsolidimin e #justicereform🇦🇱 ! Me shume informacion👇

SHKARKO APP