”Protestuesit puthnin duart e deputetëve”, Sula: Disa kanë zgjedhur të bëjnë lëpirësin

Protesta e opozitës mundësoi bashkimin e politikanëve të grupit të Gazment Bardhit me Rithemelimin e Sali Berishës. Deputeti demokrat Dashnor Sula, tha se dje protestuesit puthën duart e deputetëve para Parlamentit.

“Ajo që mua më kënaqi dhe çfarë ndodhi dje tregoi s eka dy mënyra sesi bëhet një bashkim. Ajo lvizje e djeshme nuk ishte protestë e dirigjuar nga politikanët, por bëri të mundur tërheqjen e politikanëve të dy krahëve (në PD) dhe ngjizi për shkak të gulçimit që kishin protestuesit. Kam parë zonja e zotërinj, të moshuar e të rinj në lot duke puthur duart e deputetëve”,-tha në ”A2cnn”.

Duke vlerësuar Berishën ai tha se nuk mund të shkojë qorrazi pas tij, sikurse kanë bërë disa të tjerë për interesa personale.

SHKARKO APP