Reshje shiu dhe ulje temperaturash, parashikimi i motit për sot

Ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat duke filluar nga orët e mesditës do të pasohen nga reshje shiu. Hera-herës reshjet e shiut do të jenë edhe në formën e shtrëngatave afatshkurtëra dhe lokalisht breshër kryesisht në qendër dhe jug të vendit. Era do fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 10m/sek, valëzimi në dete i forcës 1-2ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 7 deri 22°C

në zonat e ulëta 8 deri 26°C

në zonat bregdetare 11 deri 25°C

SHKARKO APP