Shtyhet seanca për Fatmir Mediun, ja kur caktohet e radhës

Është shtyrë seanca në GJKKO për ish-ministrin, Fatmir Mediu, për çështjen e “Gërdeci”.

Shkak mësohet se është bërë kërkesa që ka bërë ish-ministri për të qenë prezent në seancë.

Mes shtatë dëshmitarëve që pritej të dëshmonin sot në seancë ishte edhe djali i ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha dhe ish-ministri, Aldo Bumçi.

Gjykata ka caktuar seancën e radhës më datë 14 dhjetor në orën 09:00.

SHKARKO APP