Vajza e re i bën “zbor” policisë greke, hedh nga makina 14.7 kg heroinë

Një grua 25-vjeçare, e cila po transportonte më shumë se 14.5 kilogramë heroinë u arrestua pas një ndjekje policie, përgjatë rrugës Monastiriou, në Selanik. Ai thuhet se i përket një linje të trafikut të drogës dhe një grupi t strukturuar kriminal.

Automjeti i dyshimtë që ajo po ngiste nuk u ndal në patrullën e policisë por shtoi shpejtësinë dhe përplasi makinën e oficerëve.

Gjatë ndjekjes, 25-vjeçarja hodhi nga dritarja një qese të dhe një jastëk lecke, që përmbante 25 pako heroinë, me peshë totale 14kg dhe 750 gram heroin, drogë kjo që dyshohet se e kishte marrë më parë nga një kompani transporti në Kalochori.

Përfundimisht, ajo u arrestua në zonën e KTEL Maqedonisë, teksa po përpiqej të ikte me vrap pasi braktisi makinën.

Sipas EL.AS, vlera e sasisë së konfiskuar të heroinës vlerësohet në 200,000 euro dhe ishte menduar të trafikohej në Selanik dhe Athinë.

SHKARKO APP