Vendimi i Apelit, Bushati: E qartë pse këta të vulës kërkuan zgjatjen e mandatit për motrën e Belindës

Analisti Andi Bushati ka reaguar pas vendimit të marrë nga Gjykata e Apelit në lidhje me vulën e PD-së, që shkon tek grupimi i Alibeajt.

Bushati tha se tani është e qartë se përse grupimi i Alibeajt bashkon shpesh votat me PS-në në përpjekje për të miratuar ligje të cilat nxjerrin “jashtë loje” kundërshtarët politikë.

“Tani është më e lehtë të kuptohet se pse këta të vulës i votuan Ramës zgjatjen e mandatit të motrës së Belindës në komisionin e vettingut dhe pse bashkojnë votat për ligje që nxjerrin nga loja kundërshtarët politikë”, ka shkruar Bushati.

SHKARKO APP