CNN: Izraeli informoi SHBA për sulmet ndaj Iranit, por përgjigjja nuk u miratua

Shtetet Bashkuara të Amerikës u informuan për planet e Izraelit për të goditur, por ata nuk e miratuan veprimin, thonë zyrtarë të paidentifikuar për disa media amerikane.

CNN shkruan se zyrtarë të paidentifikuar duke thënë se Izraeli i dha Washingtonit paralajmërim paraprak.

“Ne nuk e miratuam përgjigjen,” citoi CNN një zyrtar.

Shtëpia e Bardhë dhe Pentagoni nuk kanë dhënë ende ndonjë koment mbi sulmin e raportuar, për të cilin Irani thotë se përbënte vetëm disa dronë. Irani nga ana tjetër ka hedhur poshtë raportet për një sulm raketor. Një zyrtar i Teheranit është shprehur se “lajmet e mediave amerikane nuk janë të vërteta”.

SHKARKO APP