Presidenti Biden: Putin është kasap!

“Nëse do të rrisnim taksat për miliarderët, mund të bënim shumë gjëra, duke përfshirë përfundimisht sigurimin që të kujdesemi për Ukrainën që po sulmohet nga ai kasapi, Putin”.

Kështu tha presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, në një tubim elektoral në Raleigh të Karolinës së Veriut.

Gjatë seancës së shkurtër me pyetje-përgjigje në Stadion Narodovy, Biden tregoi se si kishte qenë në vende të tilla në jetën e tij, por tha se ishte gjithmonë i befasuar nga “thellësia dhe forca e shpirtit njerëzor”.

SHKARKO APP