Kreu i Kuvendit të Kosovës në Tiranë, takime me liderët e vendit

Vizitin e parë zyrtare, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca do ta kryejë në Shqipëri. Gjatë vizitës në Tiranë, Konjufca do të takohet me homologun e tij Gramoz Ruçi, Kryeministrin Eri Rama si dhe Presidentin Ilir Meta. Ende nuk dihet se cila do të jetë arsyeja e vizitës së Konjufcës në Shqipëri, apo se sa gjatë do të qëndrojë.

SHKARKO APP