Skandal/ Maturantët serbë sulmojnë me fishekzjarre Policinë e Kosovës (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Mitrovicë, ku një grup maturantësh me origjinë nga Serbia kanë sulmuar efektivët e Policisë së Kosovës. Ata janë grumbulluar tek Ura e Ibrit për të festuar, por kur efektivët kanë shkuar t’i shpërndajnë, i kanë sulmuar me fishekzjarre dhe lëndë plasëse. Askush nuk është lënduar nga fishekzjarret dhe maturantët janë shpërndarë.

https://streamable.com/2fo40v

 

SHKARKO APP